KOMPETENCJE

Jesteśmy firmą z doświadczeniem w obsłudze zarówno małych spółek, jak i spółek publicznych notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wykonujemy usługi dla podmiotów z sektora finansowego takich jak fundusze inwestycyjne, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, domy maklerskie. Obszary naszych kompetencji obejmują większość branż i sektorów gospodarki: handel i dystrybucję, fmcg, farmaceutyczną, informatyczną, nieruchomości (developerską i budowlaną), transport i logistykę, hotelarską, energetykę, bankowość i finanse, reklamę i media, przemysł.

Specjaliści i obszary praktyki
IQ TAX realizuje zasadę poufności obejmującą listę klientów oraz prowadzone projekty.
Identyfikując obszary naszych doświadczeń oraz obsługiwane podmioty chcielibyśmy jednakże podkreślić, że zajmowaliśmy się obsługą spółek z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, międzynarodowych korporacji, spółek notowanych na WGPW oraz na innych giełdach europejskich, funduszy inwestycyjnych, banków i domów maklerskich.
Nasi specjaliści zrealizowali w swojej praktyce liczne projekty audytorskie, przeglądy finansowe, due diligence, wyceny spółek, usługi związane z wykrywaniem nadużyć gospodarczych, usługi doradcze oraz usługi w zakresie księgowości i podatków.
Doradzaliśmy i obsługiwaliśmy procesy IPO na GPW oraz na rynku New Connect.
Nasze doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych, wycen oraz doradztwa dla firm o różnym profilu działalności, funduszy inwestycyjnych oraz banków, a tym samym wiedza w zakresie funkcjonowania biznesu i działów finansowych przedsiębiorstw stanowi naszą wartość dodaną i pozwala lepiej wspierać Klientów w prowadzeniu ich biznesu.
Dysponując doświadczeniem z zakresu audytu finansowego oraz dziedzin pokrewnych jesteśmy świadomi, jak duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy ma sprawdzona metodologia oraz kompetencje personelu w zakresie wykonywania funkcji finansowo-księgowej.
Usługi świadczone są przez najwyższej klasy specjalistów księgowych, biegłych rewidentów, posiadających doświadczenie w pracy w międzynarodowych i polskich korporacjach m.in. z tzw. "wielkiej czwórki".

Uprawnienia i bezpieczeństwo informacji

Swoją pracę wykonujemy na podstawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych wydanych przez Ministra Finansów w postaci Certyfikatów Księgowych, jak również uprawnień biegłego rewidenta wydanych przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów.
Działamy zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyki Zawodowych Księgowych IFAC (Kodeks IFAC).
Szczególną uwagę zwracamy na aspekty bezpieczeństwa, zarówno finansowego, jak i organizacyjnego związanego z prowadzoną przez nas działalnością.
Jesteśmy partnerem wiarygodnym finansowo. Posiadanie doświadczonego zespołu oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych i ścisłe przestrzeganie przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa informacji gwarantuje bezpieczeństwo danych naszych klientów i zapewnia poufność, która jest jedną z podstaw naszej współpracy z klientem.
Wykorzystujemy jedno z najbardziej znanych na światowym rynku oprogramowań finansowo-księgowych, co gwarantuje bezpieczeństwo informatyczne.
Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na wysoką kwotę będące ochroną dla klienta w ramach prowadzonej przez nas działalności.

Google Analytics

Google Analytics to usluga uzywana w naszej witrynie, która sledzi, raportuje ruch i mierzy, w jaki sposób uzytkownicy wchodza w interakcje z tresciami naszej witryny, abysmy mogli ja ulepszac i swiadczyc lepsze uslugi.

Facebook

Nasza strona internetowa umozliwia polubienie lub udostepnienie jej tresci w sieci spolecznosciowej Facebook. Aktywujac go i korzystajac z niego, wyrazasz zgode na polityke prywatnosci Facebooka: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Twitter

Zintegrowane tweety i uslugi udostepniania Twittera sa uzywane na naszej stronie internetowej. Akceptujac je i korzystajac z nich, wyrazasz zgode na polityke prywatnosci Twittera: https://help.twitter.com/pl/rules-and-policies/twitter-cookies